Domy szkieletowe

Kolebką budownictwa szkieletowego jest Kanada i USA. Obecnie w Europie zyskuje coraz więcej zwolenników. W naszym kraju rodzaj tego budownictwa, zyskuje popularność. Klienci biorą tu pod uwagę koszty budowy domu, czas budowy, koszt utrzymania, energooszczędność, łatwość rozbudowy, trwałość budynku. Koszty utrzymania jak wykończenia takiego budynku są znacznie niższe od tradycyjnej technologii. Drewno to bez wątpienia jest najstarszym i najbardziej naturalnym materiałem posiadający wiele dodatnich cech. To nie tylko dostępność produktu ale również jego właściwości fizyczno-mechaniczne stały podstawowym materiałem stosownym do wykonania konstrukcji budowlanych.

Często pomimo licznych zalet drewna, klienci mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących trwałości budynków drewnianych. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że trwałość takich budynków nie będzie ustępować budynkom wykonanym z materiałów ceramicznych. Trzeba jednak pamiętać, żeby ta teza była spełniona to całe zamierzenie inwestycyjne musi być właściwie przeprowadzone, a konstrukcje domu będą wykonane z zachowaniem wszystkich zasad sztuki budowlanej. Warunek ten musi być bezwzględnie spełniony i rygorystycznie przestrzegany. W przeciągu ostatnich latach zaobserwować można prawdziwy renesans drewna, które stosowane jest w budownictwie. Dużym tego przejawem jest rosnąca popularność budownictwa szkieletowego. Nie trzeba nikogo przekonywać, że naturalność i niepowtarzalność każdego pnia drzewa tworzy w każdym wybudowanym domu klimat, którego nie spotka się w żadnym innym domu. Zastosowanie drewna do budowy pozwala na zaoszczędzenie znacznych środków finansowych. Dzięki swoim właściwościom, drewno spełnia rolę klimatyzatora pochłaniając w razie potrzeby nadmiar wilgoci i uwalniając ją w przypadku zbyt suchego powietrza.

Technologia domów szkieletowych to z pewnością przyszłość dla naszego kraju.. Takie domy to zdrowe, ekologiczne i przyjazne człowiekowi. Na ty przecież wszystkim nam co raz bardziej zależy.